لحن برند در شبکه های اجتماعی

۱۶ شهریور لحن برند در شبکه های اجتماعی

یکی از مهمترین و اساسی ترین مسائلی که قبل از شروع فعالیت در شبکه های اجتماعی می بایست آنرا در نظر گرفت و رعایت نمود، لحن برند در شبکه های اجتماعی می باشد. عدم توجه به لحن برند میتواند هویت برند شما را خدشه دار کند.

Shake on it

برندی که با هدف کسب مشتریان جدید و همچنین حفظ مشتریان فعلی وارد شبکه های اجتماعی شده و انتخاب می کند تا مثلا از طریق تبلیغات در اینستاگرام مخاطبان جدیدی کسب کند، همانقدر که برای هویت بصری خود تلاش می کند و سعی در بهتر جلوه نمودن آن می کند، به همان میزان می بایست برای هویت کلامی خود ارزش قائل شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که لحن کلامی که از آن در جهت تولید و انتقال محتوای خود استفاده می کنید در واقع معادل همان “شخصیت برند” شما می باشد که در صورت استفاده آن در متن، قادر خواهید بود تصور و درک مورد نظر خود از برندتان را که ایجاد نموده اید منعکس نمایید.

نکته بسیار مهمی که در این قسمت وجود دارد و باید به آن اهمیت ویژه ای داده شود آن است که لحن کلام موردی است که بصورت اتفاقی رخ نخواهد داد بلکه باید آنرا ساخت و برای آنکه آنرا ایجاد نمایید مستلزم طی نمودن مسیر درست و صحیح و همچنین، برداشتن گام های هدفمند و اساسی در حوزه برندینگ می باشید و برای این منظور وظیفه شما به عنوان صاحب یک برند آن است که بر روی هویت کلامی خود کار نمایید چون از این طریق مورد قضاوت قرار خواهید گرفت.

برخی اوقات، “لحن” یا “ریتم” کلامتان باید بصورت زیرکانه، اغزاق آمیز و شاد باشد و برخی مواقع نیز باید بصورت کاملا جدی تر باشد. نکته ای که باعث می شود تا حس جذابیت و یا تنفر میان مخاطبانتان بوجود آید، ایجاد توازن میان (لحن غیر رسمی و جدی)، (مفید یا مزاحم) و (آموزنده یا طعنه آمیز) می باشد.

پیشنهاد ما این است که برای اطلاع از ایجاد توازن، از Buyer Persona شروع کرده و انتظارات مشتریان خود را با دستورالعمل خود (آنچه که مد نظرتان می باشد) بیامیزید و در طول گذشت زمان و با در نظر گرفتن “بازخوردها” و “نتایج” مسیر فعالیت خود را مشخص نمایید.

ما در بینابرند با توجه به هویت هر برند، لحن کلامی و هویت بصری آن را در چارچوب یک برنامه خلاقانه تولید محتوا تدوین می کنیم و طبق سناریویی هدفمند آن را در شبکه های اجتماعی پخش می کنیم. برای آشنایی با خدمات بازاریابی ما در شبکه های اجتماعی، با ما تماس بگیرید.

رای دهید