چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟

۳۱ خرداد چگونه در اینستاگرام موفق شویم؟

بارها و بارها موفقیت دیگران را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دیده اید و از خود پرسیده اید او چگونه موفق شد؟ اما پیمودن مسیر موفقیت گاه با چالشهای بزرگی همراهست که وقتی وارد گود می شویم تازه متوجه راه پرفراز و نشیب و سخت آن شده و از خود می پرسیم، “از کجا شروع کنیم و چگونه”، شاید این مهمترین سوال باشد. در این مقاله کوتاه قصد داریم به شما بگوییم برای یک شروع موفق در اینستاگرام و ارتقاء برند و کسب و کار خود چه مقدماتی لازم است و سپس در سلسه مقالات “بازاریابی در شبکه های اجتماعی” به طور مفصل و تخصصی اصول بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام را با شما در میان می گذاریم.

تعیین اهداف بازاریابی در اینستاگرام

اگر برای حضور جدی در این شبکه اجتماعی آماده هستید باید در وهله نخست اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را مشخص کنید. فارغ از اینکه یک برند خوشنام و باسابقه هستید یا یک کسب و کار نوپا یا یک هنرمند گمنام، اول باید اهدافتان را روی کاغذ بیاورید. دوست دارید به چه موفقیتی برسید و کی؟ این اهداف را کمی و کیفی برای خود توضیح دهید. مثلا بنویسید میخواهم تا یکسال دیگر صدهزار هوادار فعال داشته باشم و از طریق اینستاگرام به تعداد مشخصی مشتری در ماه برسم و درآمد … میلیونی داشته باشم. به شما توصیه می کنیم ابتدا بزرگترین هدف خود را که در بلند مدت امکان نایل شدن به آن را دارید ترسیم کنید و سپس در بازه های میان مدت و کوتاه مدت اهداف کوچکتر خود را مشخص کنید. نگران نباشید شاید بارها مجبور باشید برگردید و اهداف خود را اصلاح کنید اما هدفگذاری از روز اول برای بازاریابی در یک شبکه اجتماعی محبوب نظیر اینستاگرام بسیار مهم است.

برنامه ریزی و تدوین استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

برای نایل شدن به اهداف تعریف شده، باید برنامه ریزی مدونی داشته باشید. شما می توانید با برنامه ریزی علمی و استراتژی صحیح و گام به گام خود را به شایستگی به مخاطبان معرفی کرده و آنها را با خود همراه کنید. اما چگونه برنامه ریزی کنیم و از همه مهمتر اینکه چه راهکارهایی داشته باشیم که برنامه های خود را با موفقیت اجرا کنیم؟ برای این منظور باید شناخت خود را از رسانه های اجتماعی بالا ببریم. اما شاید در شروع کار نیاز باشد تا از افراد زبده کمک بگیریم.

انتخاب مشاور بازاریابی در اینستاگرام

برای طراحی هوشمندانه و پایه ریزی مناسب حرکت خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام اکیدا توصیه میکنیم کار را به متخصصین آگاه و باتجربه بازاریابی اینترنتی بسپارید. اما چگونه تشخیص دهیم چه فرد یا شرکتی می تواند به ما کمک کند؟ داشتن نمونه پروژه های موفق و مشتریانی بزرگ شاخص خوبی برای انتخاب آگاهانه یک مشاور بازاریابی خبره است. بنابراین در هنگام جستجوی فرد مناسب از آنها سوال کنید لیست پروژه های بازاریابی در اینستاگرام را برای شما بفرستند تا شما با کمی بررسی و تحقیق بتوانید به یک ارزیابی درست برسید و انتخاب آگاهانه ای داشته باشید.

بینابرند یکی از مجموعه های پیشرو در بازاریابی شبکه های اجتماعی با اجرای دهها پروژه شاخص در اینستاگرام برای برندها و کسب و کارهای صاحبنام، مشاوری آگاه و بیناست تا موفقیت شما را در این شبکه اجتماعی تضمین کند.

 

ایجاد پروفایل و صفحه حرفه ای در اینستاگرام

اگر فکر می کنید راه اندازی صفحه و پروفایل در اینستاگرام، صرفا یک ثبت نام ساده و انتخاب یک عکس برای پروفایل و گذاشتن چند پست است، سخت در اشتباه هستید. صفحه هواداری شما انعکاس دهنده هویت شماست. برای ساخت صفحه هواداری جذاب باید بدانید ایجاد نظم بصری و وحدت رویه در تولید پست ها اولین چیزیست که مخاطبان شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد. برای داشتن یک پروفایل و صفحه هواداری حرفه ای در اینستاگرام بطور مفصل در مقالات بعدی با شما صحبت خواهیم کرد.

جذب هواداران واقعی در اینستاگرام

ممکن است در حین جستجوی خود برای یافتن یک مشاور بازاریابی در اینستاگرام، به افرادی برخورد کنید که به فروش فالوور و پیج اینستاگرام مبادرت می کنند. این افراد معمولا ارقام مشخصی را روی سایتشان اعلام کرده اند و شما در کوتاهترین زمان و البته با هزینه ای اندک می توانید شمار فالوور های زیادی دریافت کنید. این اشخاص هیچگونه تخصصی در حوزه بازاریابی و برندینگ ندارند و نمی توانند برنامه و راهکاری به شما بدهند تا به موفقیت برسید و صرفا با استفاده از نرم افزارهای داخلی و خارجی برای شما فالوور تقلبی یا ناخواسته جذب می کنند.

افزایش فالوور و هوادار در اینستاگرام اگر بی هدف باشد به هیچ وجه به شما کمک نمی کند، بنابراین به سایتها و اشخاصی که می گویند در ازای مبلغ مشخصی هوادار بگیرید اعتماد نکنید. باید بدانید پتانسیل هر کسب و کاری متفاوت است و میزان جذب هوادار به عوامل زیادی بستگی دارد.

شما باید از طریق تولید محتوای جذاب و همچنین انتشار تبلیغات هدفمند در صفحات ارزشمند اینستاگرام، مخاطب خود را بیابید و پس از جذب برای حفظ آنها و تبدیلشان به مشتری و خریدار نهایی تلاش کنید. در مقالات بعدی به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

پروژه های تبلیغات در اینستاگرام توسط بینابرند

رای دهید